Kronika parafialna - 2017 r.

LUTY

11 lutego - Wspólny wyjazd na lodowisko do Pomiechówka

W dniu 11 lutego udaliśmy się liczną grupą - 40 osobową na lodowisko do Pomiechówka. Mimo, iż było zimno wszyscy super się bawiliśmy.

12 lutego - Odpust ku czci Św. Doroty

Jak co roku w naszym kościele odbyła się uroczystość ku czci św. Doroty - patronki naszego Kościoła.Odwiedził nas Kaznodziei Wicedyrektor Caritasu Diecezji Płockiej Ks. kan. Adam Przeradzki, który wygłosił do nas Słowo Boże. Po każdej Mszy św. każdy otrzymał litanię do św. Doroty, którą wspólnie odmówiliśmy. Ks. Proboszcz zachęcał, aby również w gronie rodzinnym wspólnie modlić się do naszej Patronki. Każdy wierny oczywiście dostał też symboliczne jabłko.

12-15 lutego - Wyjazd młodzieży z Laboratorium Wiary na rekolekcje do Popowa

Od 12 do 15 lutego 7 osobowa grupa Laboratorium Wiary wybrała się na rekolekcje do Popowa. Każdego dnia odbywały się medytację, konferencję prowadzone przez obecnych tam księży, grupki dzielenia oraz oczywiście Msza Święta i integracja. Prowadzona była także droga krzyżowa i koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziła ich również Pani Anna Golędzinowska, która wygłosiła im swoje świadectwo. Podczas wyjazdu grupa dowiedziała się jak ważna w życiu jest miłość oraz że trzeba każdego dnia o nią dbać. Był to wspaniały czas zbliżenia się do Boga. 

MARZEC

6-8 marca - Rekolekcje Ewangelizacyjne

Od 6 do 8 marca odbyły się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadził Ks. Jacek Gołębiowski z młodzieżą z Laboratorium Wiary. Bardzo dziękujemy im za pokazanie młodzieży bezwarunkowej miłości Boga do każdego człowieka mimo naszej grzeszności i słabości. Na zakończenie rekolekcji każdy mógł podejść do Jezusa w Najświętszym Sakramencie i wybrać Jezusa na swojego Jedynego Pana i Zbawiciela.

KWIECIEŃ

5 kwietnia - Bierzmowanie

5 kwietnia w naszym kościele młodzież przyjęła jeden z 7 Sakramentów Świętych. Jest to kolejny etap wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest dopełnieniem łaski chrztu świętego. Bierzmowania młodzieży udzielił nasz drogi Ks. Biskup Piotr Libera. Na koniec uroczystości wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie.

MAJ

20 maja - Spotkanie integracyjne dla grup parafialnych

Dnia 20 maja odbyło się spotkanie integracyjne dla grup parafialnych. Zorganizowany został grill, graliśmy w piłkę nożną i siatkówkę. Wszyscy bardzo miło spędziliśmy czas.

CZERWIEC

5 czerwca -Wyjazd młodzieży na Pola Lednickie

Tak jak co roku nasza parafia udała się grupą na Pola Lednickie. Panowała tam niesamowita atmosfera, której towarzyszyły tańce i śpiewy. Każdy chrześcijanin inaczej przeżywał swoją wiarę w radość. Na Polach Lednickich młodzież spowiadała się bardzo licznie, inni modlili się na kolanach Koronką do Miłosierdzia Bożego, czy też adorowali Najświętszy Sakrament. W konferencjach można było słyszeć, że nie potrzeba nam Facebooka aby być wspólnotą, do tego potrzeba obecności i wzajemnego spotkania. Podkreślono było również to, że miłość nie otrzymuje się za coś, ponieważ ONA JEST ZA DARMO! Następnie o 00:00 odbyło się uroczyste przejście przez Bramę Tysiąclecia zamykające całe spotkanie.

15 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

15 czerwca obyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Odbyła się uroczysta Msza św. , której przewodniczył i kazanie wygłosił nasz ks. dr. Ryszard Kolczyński.Wraz z strażakami OSP Cieksyn i zebranymi wiernymi odbyła się procesja do czterech ołtarzy, której towarzyszyła asysta procesyjna, dziewczynki sypiące kwiatkami. Na zakończenie Ks. Proboszcz udzielił nam błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

LIPIEC

30 czerwca -9 lipca - Wyjazd młodzieży na tydzień do Bańskiej Wyżnej

Po zakończeniu roku szkolnego członkowie Laboratorium Wiary, pełni zapału wyjechali do Bańskiej Wyżnej na rekolekcje. Zobaczyli tam niesamowite widoki gór. Każdego dnia uczestniczyli w Eucharystii. Mieli również okazję, aby przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć do czystego serca Pana Jezusa, który czekał na nich podczas Mszy Świętej. Byli bardzo szczęśliwi i dziękują dzisiaj Bogu za to wszystko, co ich spotkało. Pan Bóg względem nas uczynił wielkie rzeczy, które mogliśmy, możemy dostrzegać każdego dnia..

WRZESIEŃ

16 września -Wyjazd dzieci i młodzieży do Rostkowa

Dnia 16 września grupa 46 osobowa udała się na Pielgrzymkę do Rostkowa na uroczystość św. Stanisława Kostki.

PAŹDZIERNIK

Rajd rowerowy

Rajd rowerowy dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. W trakcie trasy był krótki odpoczynek w Zakobieli. Po przyjechaniu trasy przy plebani dzieci i młodzież wzięli udział ognisku i grze w piłkę nożną.

LISTOPAD

19 listopada - II rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej

19 listopada obchodziliśmy kolejną rocznicę peregrynacji obrazy Matki Bożej. Z tej okazji przygotowana została Adoracja Najświętszego Sakramentu i scenka ewangeliczna mówiąca o grzechu. Na przypomnienie tych niesamowitych chwil, ale również wrażeń przygotowany został film. Mimo, iż minęły już 2 lata, to wspomnienie będzie nadal w naszych sercach.

FILM 

GRUDZIEŃ

10 grudnia - Wizyta świętego Mikołaja

Dnia 10 grudnia przyszedł do naszego kościoła święty Mikołaj wraz z prezentami nie tylko dla najmłodszych, ale pamiętał również o tych dużych dzieciach. Każdy otrzymał coś słodkiego. Wychodząc z kościoła wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy.

FILM 

22 grudnia - Wspólna Wigilia wspólnoty Laboratorium Wiary

Dnia 22 grudnia wspólnota Laboratorium Wiary wspólnie przeżywała Wigilię. Rozpoczęli Eucharystią, a później po przeczytaniu Słowo Bożego, podzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Spędzili bardzo miło wieczór śpiewając kolędy, wspominając dobre, jak i zarazem złe chwile.

25 grudnia - Urodziny Pana Jezusa

Wspólnie ze zgromadzonymi wiernymi przeżywaliśmy 2017 urodziny Pana Jezusa. Na koniec Mszy św. wjechał tort i babeczki, którymi częstowali się wszyscy zgromadzeni. Wszystkim cieszyły się uszy, a uśmiech nie schodził z twarzy.

FILM 

24 grudnia - Pasterka

30 grudnia - Jasełka 

FILM