Kronika parafialna - 2016 r.

STYCZEŃ

Wspólny wyjazd na lodowisko

Dzieci i młodzież wraz opiekunami wybrali się na lodowisko do Legionowa, aby podszkolić swoje umiejętności w jeździe na łyżwach. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

 

MARZEC

11-13 marca - Rekolekcje Wielkopostne

19-20 marca - Niedziela Palmowa w Płocku wyjazd młodzieży ŚDM

19 marca 16-osobową grupą wyjechaliśmy do Orlen Areny w Płocku na 31. obchody Niedzieli Palmowej, aby jeszcze mocniej przygotować się duchowo do uroczystości nadchodzącego Wielkiego Tygodnia oraz Światowych Dni Młodzieży.

19 marca - Misterium Męki Pańskiej

24 marca - Święcenie Ministrantów

12 nowych ministrantów w parafii św. Rocha w Cieksynie zostało wprowadzonych do Liturgicznej Służby Ołtarza podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

 

KWIECIEŃ

10 kwietnia - Msza Święta w intencji osób wyjeżdżającej na Światowe Dni Młodzieży

W niedzielę 10 kwietnia – dokładnie 100 dni przed wydarzeniami w Krakowie -przygotowaliśmy oprawę liturgiczną podczas Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele w intencji ŚDM oraz osób wyjeżdżających z naszej parafii i dekanatu na to wydarzenie.

FILM 

23 kwietnia - Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza

W dniu 23 kwietnia młodzież, która uczestniczy w życiu kościoła, pojechała do Czerwińska na pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza.

24 kwietnia - Akcja Napełnij Dzban II

W niedzielę 24 kwietnia przeprowadziliśmy II Akcje „Napełnij dzban”, gdzie również nasi wolontariusze ŚDM przybliżyli wiernym sens spotkania młodzieży z całego świata z papieżem Franciszkiem w Krakowie i wyjątkowość Roku Miłosierdzia. Po Eucharystii młodzież rozdawała wiernym karneciki z modlitwą w intencji ŚDM, a najmłodszym pamiątkowe balony.

29 kwietnia - Przyjazd MAK MAKOWSKI DOBROMIR RAP PEDAGOGIA

W dniu 29 kwietnia do naszego parafialnego kościoła przyjechał Dobromir ,,MAK" Makowski. Autor projektu "Rap Pedagogia" i założyciel fundacji "Młodzi dla Młodych”, pedagog oraz animator projektów pedagogicznych zajmujących się młodzieżą żyjącą na ulicach. Opowiedział swoje świadectwo i oczywiście na koniec rapował swoje utwory. Na młodzieży zrobił bardzo duże wrażenie.

 

MAJ

8 maja - Pierwsza Komunia Święta

galeria

14 maja - Sprzątanie cmentarza

Proboszcz wraz z osobami chętnymi udał się na cmentarz parafialny aby tam posprzątać śmieci, które znajdowały się nie we właściwych miejscach.

20 maja - Pielgrzymka młodzieży do Działdowa

20 maja młodzież poszła na pielgrzymkę z Żuromina do Działdowa dla uczczenia Męczenników II wojny światowej, a zwłaszcza zamordowanych w działdowskim Obozie Śmierci księży i błogosławionych Biskupów A. Nowowiejskiego i L. Wetmańskiego. Ciężko było dojść, bo to jednak 33 km ale wszyscy dali radę . Uśmiech oczywiście nikogo nie opuszczał.

galeria

FILM 

24 maja - Msza Jubileuszowa 25-lecia Kapłaństwa ks. Krzysztofa Krawczaka

Dnia 24 maja obchodziliśmy 25- lecie Kapłaństwa ks. Krzysztofa Krawczaka. Na tą uroczystość przyszła duża liczba wiernych. Ks. Krzysztof Krawczak przewodniczył w Mszy Świętej i wygłosił kazanie. Po Eucharystii wszyscy poszli na obiad do remizy w Cieksynie.

galeria

26 maja - Wyjazd dzieci komunijnych do Aquaparku

W ramach podziękowania dzieciom i ich rodzicom za tak sprawne przygotowanie Uroczystości komunijnej zorganizowaliśmy wyjazd do słynnego AQUAPARKU w Jachrance. Grupa licząca prawie 50 osób bardzo aktywnie spędzała czas na basenie korzystając ze wszystkich możliwych atrakcji obiektu. Zabawa nie miała końca, niektórzy pod nadzorem opiekunów uczyli się pływać, inni grali w piłkę, a jeszcze inni relaksowali się w saunie lub w jacuzzi. Po 2 godzinnym szaleństwie wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do autokaru. Dzieci, troszkę zmęczone, ale dużo bardziej szczęśliwe - wróciły do swoich domów.

 

CZERWIEC

4 czerwca - Wyjazd na Pola Lednickie

W dniu 4 czerwca grupa 8 osobowa grupa pojechała do Lednicy aby uwielbiać Boga po przez wspólną modlitwę, śpiew, taniec. Klimat jaki panuje na Polach Lednickich jest nie do opisania.

galeria

FILM 

11 czerwca - Wyjazd do Płocka na Pożegnanie Matki Bożej w diecezji Płockiej

21 czerwca - Spływ kajakowy

Młodzież brała udział w spływie kajakowym z Jońca do Borkowa. Po spływie było ognisko, które odbyło się Śniadówku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i uśmiechnięci.

FILM 

23 czerwca - Wyjazd do Centrum Nauki Kopernika

Dnia 23 czerwca na koniec szkoły a na początek wakacji został zorganizowany wyjazd do Warszawy do Centrum Nauki Kopernika.Dzieci wraz z opiekunami oglądali różne eksperymenty i odkrywały różne tajemnice. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był McDonald's.

FILM 

 

LIPIEC

14 lipiec - Rajd Rowerowy ,, Do Krakowa - na rowerze"

14 lipca odbył się rajd rowerowy pt.,, Do Krakowa - na rowerze" rozpoczął się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w naszym kościele. Następnie uczestnicy rajdu odwiedzili pobliskie pole golfowe, po czym udali się do pana Sołtysa w Błędówku. Tam wzięli udział w zawodach sportowych i konkurencjach pomiędzy poszczególnymi rodzinami. Miłośników jednośladów czekało także ognisko z pieczeniem kiełbasek, przejażdżka prawdziwą bryczką konną i zręcznościowy turniej w strzelaniu z wiatrówki - o puchar wikariusza.

FILM 

23 lipiec - Uroczyste Centralne ŚDM w Płocku

23 lipca w Płocku miały miejsce wydarzenia centralne związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w diecezji. Przed Katedrą odprawiona zastała uroczysta Msza święta z udziałem zagranicznej młodzieży i ich księży Biskupów z Armenii, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Wenezueli i Peru. Na wzgórzu Tumskim obejrzeliśmy obejrzeliśmy tam inscenizacje ,,Chrztu Mieszka I", pomodliliśmy się przy obrazie Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium i zwiedziliśmy Płockie ZOO. Wieczorem wysłuchaliśmy koncertu zespołu Sound&Grace oraz chóru VOX SINGERS.

25 lipca-1 sierpień - Wyjazd młodzieży na ŚDM do Krakowa

Młodzież z opiekunami i księdzem Tomkiem Kaszankiem pojechała na 7 dni na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Mieszkali w Mucharzu u sióstr zakonnych. Każdy przeżywał ten tydzień na swój sposób. Był to piękny czas dla wszystkich. Ten tydzień zapamiętają na pewno na długie lata.

galeria galeria galeria 

 

SIERPIEŃ

21 sierpnia - Odpust Parafialny

24 sierpnia - Pożegnanie Ks. Prefekta Tomasza Kaszanka

Dnia 24 sierpnia Ks. Tomek Kaszanek zakończył swoją posługę w naszej parafii.

28 sierpnia - Powitanie nowego wikariusza Ks. Piotra Pieczewskiego

W dniu 28 sierpnia powitaliśmy nowego wikariusza Ks. Piotra Pieczewskiego. Wierni życzyli mu wiele łask Bożych.

 

WRZESIEŃ

12 września - Wyjazd do Seminarium

W dniu 12 września wybraliśmy się 40 osobową grupa do Płocka. Odwiedziliśmy seminarium, gdzie uczestniczyliśmy w sympozjum naukowym, zwiedziliśmy Katedrę i wybraliśmy się nad Wisłę oraz molo. Nasz wyjazd zakończyliśmy wizytą w McDonaldzie.

galeria

16 września - Triduum do Św. Stanisława Kostki - 1 dzień

W dniu 16 września wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie rozpoczęliśmy trzy dni ze Św. Stanisławem Kostką. Dzieci i młodzież miały zorganizowane różne zabawy i zawody sportowe. U wszystkich na twarzy gościł uśmiech od ucha do ucha.

galeria

17 września - Pielgrzymka do Rostkowa - 2 dzień Triduum

W dniu 17 września pojechaliśmy z dziećmi i młodzieżom do Rostkowa. Uczestniczyliśmy tam m.in. w Mszy Świętej. Wszyscy razem także uwielbialiśmy Boga po przez śpiew. Wszyscy byli zadowoleni z wyjazdu.

galeria

18 września - Triduum do Św. Stanisława Kostki - 3 dzień

Ostatni dzień Triduum zakończyliśmy wspólną Eucharystią podczas której Ks. Proboszcz wygłosił kazanie dialogowane do dzieci naszej parafii.

galeria

22 września - Pierwsze spotkanie integracyjne z nowym ks. Wikariuszem

Dnia 22 września odbyło się spotkanie integracyjne dla różnych kół parafialnych. Z organizowany został grill. Dzieci i młodzież grały w piłkę nożną i siatkówkę. Spotkanie zostało zaliczone do udanych.

galeria

 

PAŹDZIERNIK

1 października - Rajd rowerowy

W 1 października odbył się rajd rowerowy dzieci i młodzieży pod opieką dorosłych z naszej parafii.W trakcie trasy był krótki odpoczynek w miejscowości Zakobiel. Po przejechaniu trasy przy plebanii dzieci i młodzież wzięły udział w ognisku i w grze w piłkę nożną.

galeria


LISTOPAD

5 listopada - Wyjazd na basen do Jachranki

W dniu 5 listopada grupa 48 osobowa wybrała się na basen. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

galeria

12 listopada - I rocznica Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej

W I rocznice Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej odbyło się czuwanie modlitewno - dziękczynne. W czuwaniu wzięła bardzo dużo liczba wiernych z naszej parafii. Młodzież modliła się w szczególności o dobre przeżycie Światowych Dni Młodzieży.

galeria

 

GRUDZIEŃ

21 grudnia - Wigilia wspólnoty Laboratorium Wiary

W dniu 21 grudnia wspólnota Laboratorium Wiary przeżywała wspólnie wigilię. Rozpoczęli ją Eucharystią, a potem wszyscy razem usiedli do wieczerzy wigilijnej.

galeria

25 grudnia - Pasterka

galeria